Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2014. Január 14. 08:11, kedd | Helyi
Forrás: siofokinapilap.hu

Fiatal bűnözőkre figyelnek a városőrök Siófokon

Fiatal bűnözőkre figyelnek a városőrök Siófokon

A Városőrség kiemelt figyelemmel ellenőrzi a vasútállomás és a buszpályaudvar környékét, mert az elmúlt időszakban aggódó szülők jelezték a városházán és a rendőrségen, hogy gyerekek, fiatalok garázdálkodnak a környéken.

Fenyegetőző fiatalok próbálják megfosztani pénzüktől, mobiltelefonjuktól vagy más értékeiktől ugyancsak gyermekkorú társaikat. Erre panaszkodott az elmúlt időszakban névtelenül több szülő, akik a buszpályaudvar és a vasútállomás környékét jelölték meg helyszínként. A városháza a bejelentésre reagálva a Városőrség munkatársait irányította a jelzett területre, akik rendszeres járőrözéssel, igazoltatásokkal fogják elejét venni a hasonló eseményeknek. Így jár el a rendőrség is, hiszen a járőrök rendszeres ellenőrzést végeznek a vasútállomás és a buszpályaudvar területén.

– A buszpályaudvaron biztonsági kamerák is működnek, így ha bűncselekmény vagy szabálysértés, illetve közösségi magatartást sértő cselekményt követ el bárki is, joggal számolhat tettének napvilágra kerülésével és vele szemben eljárás megindításával – fejtette ki Herke Tamás. A siófoki Városőrség vezetője elmondta: a nap folyamán többször is, de a 13 és 16 óra közötti időszakban fokozottabban ellenőrzik a területet a városőrök.

siofok.hu

Címkék: siófok

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől