Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2015. November 20. 11:21, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Felmérés: jelenleg az autók 70 százalékán van téli gumi

Felmérés: jelenleg az autók 70 százalékán van téli gumi

Egy novemberi - 150 autó vizsgálatán alapuló - felmérés szerint jelenleg az autók 70 százalékán van téli gumi

- erről az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) és az Autónavigátor.hu portál képviselői számoltak be pénteki sajtótájékoztatójukon, Budapesten. Katona Mátyás, a Használtautó.hu autós magazinja, az Autonavigátor.hu főszerkesztője ismertette: 2012 óta minden évben téligumitesztet végeznek, illetve "téligumi-kommandót" indítanak, amelynek célja, hogy felmérjék, az autók hány százalékán találnak téli gumit és azok milyen minőségűek. Idén már novemberben vizsgálatot végeztek, amelynek során 150 járművet vizsgáltak meg és a kocsik 70 százalékán találtak téli gumit.

Hozzátette: ez az arány biztató, ugyanakkor a hétvégén havazás várható, ezért azoknak is ajánlott a csere, akik ezt még nem tették meg.

Kitért arra, tavaly 90 százalék feletti arányt mutatott a felmérésük, azt azonban decemberben végezték. Idén is folytatják az akciójukat, elsősorban bevásárlóközpontoknál fogják vizsgálni az autógumikat.

Katona Mátyás elmondta: nemcsak az fontos, hogy téli gumi legyen az autón, hanem az is, hogy az jó minőségű legyen, jeges úton ugyanis háromszorosára nőhet a féktáv egy nyári gumival. A megvizsgált 150 autó 14 százalékán rossz minőségű, gyakorlatilag használhatatlan gumikat találtak.

Kiss Csaba, az ORFK - Országos Balesetmegelőzési Bizottság főtitkára arról beszélt, hogy a rendőrség először csatlakozott a civil kezdeményezéshez, és azokat az autósokat, akik járművén az évszaknak megfelelő és jó minőségű autógumit találtak, láthatósági mellénnyel ajándékozták meg.

Az alezredes felhívta a figyelmet arra: sokan nem hiszik el, hogy a téli körülmények közötti közlekedés milyen veszélyeket jelenthet. Hozzátette, hogy nemcsak a havazásra kell gondolni, hanem a hideg idő, a köd, a pára, a csúszós út is veszélyt rejt, ami indokolja a téli gumi használatát.

Hangsúlyozta: egy felelős járművezető mind a saját, mind a családja testi épségének megőrzése érdekében figyel arra, hogy biztonságosan közlekedjen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -