Városlista
2025. augusztus 8, péntek - László

Hírek

2015. Szeptember 14. 07:43, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Európa igyekszik kevésbé vonzóvá tenni a bevándorlást

Európa igyekszik kevésbé vonzóvá tenni a bevándorlást

Az elmúlt időszakban egyre több európai országban születnek olyan törvények és módosítások, amelyek megpróbálják kevésbé vonzóvá tenni a bevándorlást

- mondta Gálik Zoltán külpolitikai szakértő, egyetemi docens az M1 aktuális csatornán hétfőn.
Hozzátette, "egészen elképesztő módon" változnak például azok az összegek, amelyeket a menekültstátusért folyamodók kapnak ellátásként az uniós országokban. Dánia bizonyos esetekben felére csökkentette ezt, de ugyanez a tendencia megfigyelhető Németországban is. Ezen kívül a munkaerőpiachoz való hozzáférés lehetőségét is szabályozni igyekeznek - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.

2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld

Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába

A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.