Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2017. Február 23. 18:49, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Érkezik a tavasz egyre több a szabadtéri tűz

Érkezik a tavasz egyre több a szabadtéri tűz

Az elmúlt napok tavaszias időjárása miatt megemelkedett a szabadtéri tűzesetek száma: idén eddig 430 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, csak ezen a héten 42 ilyen tűz volt

- hívta fel a figyelmet csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). A veszélyt a száraz aljnövényzet és az avar jelenti, ami csapadékmentes időjárás miatt könnyen meggyulladhat - írta az OKF, kiemelve: az esetek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza. Az időnként jelentős kárral járó tüzek a szabadtéri égetés szabályainak betartásával megelőzhetőek - tették hozzá.

A szabályok megszegése tűzvédelmi bírságot szabhatnak ki - írta az OKF, kifejtve: ha valaki úgy éget zöldhulladékot a kertjében, hogy azt nem engedélyezi önkormányzati rendelet, vagy nem az abban meghatározott időben végzi: az 20 ezertől 60 ezer forintig terjedő bírságra számíthat. Az engedély nélküli külterületi égetésért is minimum 50 ezer, de akár fél millió forintos bírság is járhat, s ha akkora tűz keletkezik, ami miatt a tűzoltóknak be kell avatkoznia, 20 ezer forinttól 3 millió forintig is terjedhet a bírság - olvasható az OKF közleményében.

Címkék: szabadtér, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld

A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány

A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.