Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2012. Március 15. 07:13, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Elkészítette a MaSat az első magyar műholdas űrfelvételeket

Elkészítette a MaSat az első magyar műholdas űrfelvételeket

Magyarország első műholdja, a Masat-1 2012. március 8-án elkészítette első saját űrfelvételét. A kép Afrika déli részét ábrázolja. Az első felvételt továbbiak követték Ausztráliáról és az Antarktiszról.

Bár magyar tervezésű és készítésű kamerák már jártak az űrben, magyar műholdról még sosem készült felvétel a Földről, egészen mostanáig. A MaSat-1 fényképei mennyiségben és minőségben is páratlanok a CubeSatok, azaz a 10x10x10 centiméteres apró műholdak világában.

A MaSat-1 fedélzetén lévő kamera két darab 100 forintos érmével megegyező tömegű, maximális felbontása 640x480 képpont. A készített felvételek egy képpontjának mérete körülbelül 1 és 10 kilométer közötti nagyságú a Föld felszínén. A MaSat-1 speciális helyzetstabilizáló rendszerének kiváló működése idő előtt lehetővé tette a képek elkészítését, de a jelenlegi stabilizálást alkalmazva csak a Föld déli féltekéjéről készíthetők felvételek - írja az origo.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.