Hírek
2025. Március 18. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra
Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig
- tájékoztatott Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért felelős államtitkára.
Hozzátette: Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékgyűjtési mozgalmát, a TeSzedd! programot április 7. és 13. között tartják, az akcióban önkéntesként és koordinátorként is részt lehet venni. Az eszközökről és az összegyűjtött hulladék elszállításáról a szervezők gondoskodnak - erősítette meg.
Kitért arra, hogy már 13 éve rendezik meg, és egyre népszerűbb a kampány, tavaly több mint 700 helyszínen segítettek az oktatási intézmények, és mintegy 2300 helyszínen több mint százezer ember vett részt benne. Várják az önkormányzatokat, civil szervezeteket, vállalati szférát is, alapvetően a háztartási jellegű hulladédok összegyűjtésére fókuszálnak, ami biztonságosan gyűjthető. A középiskolásoknak pedig közösségi szolgálatként is beszámít ez a rendezvény
- mondta.
Raisz Anikó a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában azt is elmondta, hogy tavaly 860 tonna hulladékot gyűjtöttek össze. A veszélyes hulladék, akkumulátor, gumiabroncs nem gyűjthető a Te szedd! keretében, azt a hulladékradar alkalmazásban kell jelezni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
