Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2020. Január 20. 06:07, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Elindult a Nagy Diák Bűnmegelőzési Teszt

Elindult a Nagy Diák Bűnmegelőzési Teszt

Elindult a Nagy Diák Bűnmegelőzési Teszt, amelynek célja az online zaklatás és a gyermekek közti erőszak visszaszorítása - hangzott el az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.

Kecskés István, a DUE Médiahálózat elnöke elmondta: az április 28-ig a www.nagydiaktesztek.hu oldalon kitölthető teszttel a 14-22 éves korosztályt célozzák meg két korcsoportban - 14-18, illetve 18-22 éves kor között - húsz-húsz kérdéssel. Hozzátette: a döntőket május 21-én az Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon tartják, a legjobbak görögországi utat és okostelefonokat nyerhetnek.

Kecskés István szerint azért fontos foglalkozni az online zaklatásokkal, mert a fiatalok az interneten élik életük jelentős részét.

Garamvölgyi László, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács kommunikációs igazgatója az internetes bűnözés egyik "legdivatosabb" területének nevezte az online zaklatást. Hangsúlyozta: a teszt elsődleges célja a prevenció, de információkat is szerezhetnek a kitöltők.

Hozzátette: az online zaklatások napvilágra kerülésében fontos a szülő-gyerek közti bizalmi viszony, a sértő, bántó vagy fenyegető anyagok dokumentálása és az, hogy tegyék meg a feljelentést. A rendőrségnek van ilyen ügyekkel foglalkozó speciális egysége, akik jó arányban derítik fel ezeket az eseteket - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.