Hírek
2018. Május 08. 13:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Egy hidegcsepp miatt záporokra, zivatarokra kell számítani
Egy úgynevezett hidegcsepp vonul át az ország felett, emiatt záporokra, zivatarokra kell számítani - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán közzétett videofelvételen.
Allaga Tamás felidézte, a klimatológiai összesítések szerint 1901 óta az idei április volt a legmelegebb. Május első napjaiban is több melegrekord dőlt meg.
Most viszont - mint kifejtette - egy "hidegcsepp" határozza meg az időjárást, ez érdemi lehűlést nem hoz, de kedvező feltételeket teremt záporok, zivatarok kialakulásához, elsősorban a Dunántúlon.
A "hidegcsepp" a következő napokban elvonul és meleg levegő marad a térségben, de a nyugati tájakon jóval mérsékeltebb lesz a nappali felmelegedés és gyakrabban alakulhatnak ki záporok, zivatarok - mondta a meteorológus.
Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 9 és 15 fok között alakul, a déli területeken lehet a hűvösebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 28 fok között várható, a tartósabban napos déli, keleti részeken lehet a melegebb. Csütörtökön a minimumhőmérséklet 8 és 15, a maximumhőmérséklet 24 és 29 fok között valószínű. Pénteken a leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Napközben 22-29 fokig melegszik fel a levegő.
Allaga Tamás a videofelvételen a következő hetekről azt mondta: az anomália-előrejelzések szerint az átlagosnál jóval melegebb az időjárás, és az ilyenkor szokásosnál kissé kevesebb lesz a csapadék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
