Hírek
2018. Október 05. 11:53, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Borzasztó közlekedési baleset történt Oroszországban, többen is meghaltak

Tizenhárman életüket vesztették, további négyen pedig megsérültek egy utasokat szállító autóbusz és egy mikrobusz frontális ütközésében az oroszországi Tver megyében
- közölte pénteken az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma. A LIAZ típusú busz és a Ford Transit ütközésének oka az előzetes vizsgálati eredmények szerint az, hogy a mikrobusz áthajtott a szembejövő sávba. A mikrobusz sofőrje is a halottak között van. Kórházi tájékoztatás szerint a sérültek közül kettő állapota súlyos.
Az ügyben a közlekedési szabályok több személy halálát okozó megszegése miatt indult eljárás. Moszkvából pszichológusokat küldtek, hogy segítsék az áldozatok hozzátartozóit. A tragédia miatt a rendkívüli helyzetek minisztériuma forróvonalat létesített.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek