Hírek
2018. Április 26. 16:33, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Betiltották az Ubert Bécsben

A bécsi kereskedelmi bíróság ideiglenesen megtiltotta személyszállító tevékenység folytatását az Uber internetes fuvarmegosztó szolgáltatást nyújtó amerikai vállalatnak, mivel megsérti a tisztességes verseny szabályait.
Az Ubert az osztrák főváros legnagyobb hagyományos taxis társasága, a Taxi 40100 citálta bíróság elé, és beadványában azt rótta fel a San Franciscó-i székhelyű vállalatnak, hogy nem tartja be a szakmai és üzleti előírásokat.
A bíróság szerdán kimondta, hogy az Ubernek le kell állítania szolgáltatását mindaddig, amíg biztosítani nem tudja, hogy a megrendelések egy központba fussanak be és azon keresztül kapják meg a címeket a sofőrök, nem pedig közvetlenül az utasoktól. Emellett az utasokat kijelölt megállóhelyeken kell felvenni, és a fuvarok között nem körözhetnek szabadon az utcákon, hanem a kijelölt megállóhelyeken kell várakozniuk.
Az Uber közölte, hogy tiszteletben tartja a bíróság döntését , és "keményen dolgozik azon, hogy pár napon belül megváltoztassa működési modelljét"
Az Uber 2011-ben indította el szolgáltatásait Európában, és csakhamar kihívta a taxisok és a szabályozó hatóságok haragját. A taxisok és a szakszervezetek azt mondják, hogy az Uber tisztességtelen versenyt teremt, mert nem teljesíti a taxis cégekre vonatkozó szigorú törvényi követelményeket. A hatóságoknak a szabályozás és a felügyelet rendezetlensége miatt "szúrja a szemét" az Uber.
Az Uber számos európai országban szembesült bírósági eljárásokkal, több országban és nagyvárosban betiltották vagy felfüggesztették működését.
Az Európai Bíróság tavaly decemberben kimondta, hogy az innovatív koncepció ellenére közlekedési vállalatnak minősül az internetes fuvarmegosztó szolgáltatást nyújtó Uber, így érvényesíthető rá a hagyományos taxitársaságokra vonatkozó nemzeti szabályozás. A luxembourgi székhelyű törvényszék megállapította, hogy az Uber nem pusztán közvetítői szolgáltatást nyújt, ez a tevékenység egy átfogó, közlekedési szolgáltatás "szerves része". A cég tevékenysége tehát nem digitális, hanem közlekedési szolgáltatásnak minősül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek