Hírek
2016. Április 25. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az öt éve kihirdetett alaptörvényre emlékezik az Országgyűlés
Az öt éve ezen a napon kihirdetett alaptörvényre emlékezéssel kezdi meg ma négynapos ülését az Országgyűlés.
A házelnök előzetes napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor kezdődik, a képviselők ekkor tartják meg a megemlékezést az alkotmány záró és vegyes rendelkezéseinek azon pontja alapján, amely április 25-ét az alaptörvény napjává minősíti.
A napirend előtti felszólalásokat követően az interpellációkra ismételten két óra áll majd rendelkezésre, az azonnali kérdések és válaszok pedig egy órában hangozhatnak el. Az első ülésnap végén a kedden elfogadni tervezett javaslatok utolsó, bizottsági jelentésekről szóló vitáit bonyolítják le.
A parlament kedden változtathat például a korábban alkotmányellenesnek ítélt jegybanktörvény-módosításon, az eredeti javaslatnál szűkebb lehetőséget hagyva a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által alapított gazdasági társaságok adatainak titkosítására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
