Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2013. Október 11. 07:48, péntek | Helyi
Forrás: http://www.sonline.hu

Az elsők között kapott új működési engedélyt a siófoki DRV

Az elsők között kapott új működési engedélyt a siófoki DRV

Az első tizennégy kiadott víziközmű-szolgáltatási engedély egyikét kapta hétfőn a siófoki székhelyű DRV Zrt.

A víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény értelmében a jövőben csak az előírt feltételeknek megfelelni tudó vízművek végezhetnek víz- és csatornaszolgáltatási feladatokat.

Arról, hogy mely szolgáltatók felelnek meg az előírásoknak, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) dönt a benyújtott működésiengedély-kérelmek alapján. Az elbírálás folyamatos, év végére várhatóan mintegy ötven szolgáltató maradhat a piacon.

A legnagyobb hazai szolgáltató, a DRV Zrt. ellátási területe folyamatosan bővül, Dombóvár és további tizennyolc környező település víziközmű-szolgáltatásának október elsejei átvételével együtt jelenleg az ország hat megyéjében, összesen 349 településen lát el víziközmű-szolgáltatási feladatokat, ebben több mint 700 ezer fogyasztó érintett.

A Világgazdaság úgy értesült: 2014-ben készül el az új árképzési mechanizmus, mely egységes kalkulációs módszert határoz majd meg, s ehhez most gyűjtik a társaságoktól az adatokat. Az új díjak is különbözni fognak egymástól, ám a hivatal szakemberei szerint csökkennek a ma meglévő hatalmas különbségek azáltal, hogy az új víziközmű-árak képzése a jövőben csak azonos elven történhet. A MEKH azon dolgozik, hogy az új árképzés garantálja a víziközmű-szolgáltatók működését.

Címkék: siófok

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását

2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld

NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani

Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.