Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2017. Augusztus 03. 15:14, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Augusztus végétől érvényesek a szeptemberi helyközi bérletek

Augusztus végétől érvényesek a szeptemberi helyközi bérletek

Augusztus 28-tól érvényesek a szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozói és tanulói havi helyközi bérletek - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) csütörtökön az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a szeptemberi iskolakezdésre tekintettel döntött a tárca a szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozó és tanuló havibérletek érvényességének kiterjesztéséről.

A szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozói és tanulói helyközi havi bérletet 2017. augusztus 28-án nulla órától már elfogadják a GYSEV, a MÁV-START és a Volánok járatain.

Homolya Róbert közlekedéspolitikáért felelő államtitkár a közleményben kiemelte: a nyári időszakhoz képest szeptemberben ugrásszerűen megnövekednek az utazási igények, a bérletek meghosszabbított érvényességi ideje elősegíti a pénztári várakozási idő csökkentését, zökkenőmentesebbé téve az utasok kiszolgálását. Az intézkedésnek köszönhetően a dolgozók és tanulók számára kiszámíthatóbbá válik a bérletvásárlás a tanévkezdés időszakában - mutatott rá a közlekedéspolitikáért felelős államtitkár a közleményben.

Címkék: bérlet, busz, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.