Városlista
2025. augusztus 10, vasárnap - Lörinc

Hírek

2013. Július 15. 09:40, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Államtitkárság: jelentősen csökkent a külföldi munkavállaláshoz igazolást kérő orvosok száma

Államtitkárság: jelentősen csökkent a külföldi munkavállaláshoz igazolást kérő orvosok száma

Jelentősen csökkent a külföldi munkavállaláshoz hatósági bizonyítványt kérő orvosok száma az előző év első félévéhez képest - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi államtitkársága hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal adatai alapján 2012 első félévében 542, 2013-ban június 30-ig 454 orvos kérvényezett hatósági bizonyítványt. Közülük idén 247, míg tavaly 342 orvos volt, akik első alkalommal fordult ez ügyben a hivatalhoz.
Az egészségügyi szakdolgozók esetében viszont ellentétes a tendencia, ugyanis 2012 első felében 300, idén június végéig viszont már 360 egészségügyi szakdolgozó kért külföldi munkavállaláshoz igazolást.
Az egészségügyi államtitkárság arra is kitért, hogy a migráció a 35 év alatti orvosok és a rezidensek körében csökkent jelentősen. "Ez minden valószínűség szerint a Markusovszky Lajos ösztöndíjprogramnak, a hiányszakmák után járó többletpénznek és a fokozatos bérkiegészítésnek köszönhető" - közölték.

Címkék: egészségügy

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.

2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld

Újra működik az EESZT

Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.

2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld

Megélénkülőben az ingatlanpiac

Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót

2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld

Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén

A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.