Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2011. Szeptember 23. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

A vörösiszap-katasztrófa is indokolttá teszi ezt a lépést

A vörösiszap-katasztrófa is indokolttá teszi ezt a lépést

Bevezetné a kormány a kötelező biztosítást a veszélyes anyagokkal foglalkozó ipari létesítményeknél – jelentette be a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A törvénymódosítás év elején az Országgyűlés elé kerülhet.

Illés Zoltán szerint a cégek által befizetett összegből és nem közpénzből lehetne fizetni egy esetleges baleset után a helyreállítás költségeit. Illés példaként a tavaly októberben történt vörösiszap-katasztrófát emelte ki. Ott ugyanis a Mal Zrt.-nek csupán tízmillió forintos biztosítása volt, miközben a kár 35 milliárd forint körüli összeg.

Illés Zoltán kifejtette: „ennek a törvénynek az lenne a célja, hogy a jövőre nézve ezen cégeknek kötelező legyen biztosítást kötni, és az általuk rendszeresen befizetett összeg a biztosítótársaságoknál képez egy olyan alapot, amely egy esetleges ipari baleset, vagy katasztrófa következményeinek felszámolását eredményezheti, mint egy pénzügyi alap”. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.