Hírek
2020. Április 27. 09:13, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A szabad Országgyűlés megalakulására emlékező nyilatkozatról tárgyal a Ház
Az Országgyűlés hétfőn tárgyal arról a politikai nyilatkozatról, amellyel kormánypárti politikusok a szabad Országgyűlés harminc évvel ezelőtti megalakulásának kívánnak emléket állítani.
Az előző héten kezdődött ülés harmadik napja délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
A képviselők ezt követően két órában fordulhatnak azonnali kérdésekkel a kormány tagjaihoz, majd kérdések hangozhatnak el másfél órában.
Az ülésnap végén tarthatják meg annak a politikai nyilatkozatnak az összevont vitáját, amelynek egyik előterjesztője képviselőként Orbán Viktor miniszterelnök. Az Országgyűlés május 2-án, ünnepi ülésen fogadhatja el az indítványt, amely az első szabadon választott népképviselet 1990. május másodiki megalakulására emlékeztet, újra kimondva, hogy ez az időpont Magyarország új demokráciájának és alkotmányos rendjének kezdete.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
