Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2017. Május 03. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti

A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben

A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben

Az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére ma kezdi tárgyalni a reklámadóról és az élelmiszerláncok működéséről szóló törvények módosítását.

Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tíz, többnyire nemzetközi egyezmények kihirdetéséről szóló előterjesztésről kell szavaznia a képviselőknek.

A határozathozatalok után további tíz indítvány általános vitáját bonyolítják le.

A Ház egyebek mellett a nemzetgazdasági miniszter javaslatára tárgyal a reklámadó módosításáról, továbbá a földművelésügyi tárcavezető kezdeményezésére az élelmiszerlánccal kapcsolatos jogszabályok változtatásáról.

Szintén Fazekas Sándor indítványára kerül terítékre a hulladéktörvény módosítása, míg a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló változtatásokról a nemzeti fejlesztési miniszter javaslatára kezdődik vita.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -