Hírek
2019. Február 07. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A legjobb magyar borok mutatkoznak be Lengyelországban

Az Országos Borverseny arany- és ezüstérmesei egy varsói borbemutatón vesznek részt februárban - közölte a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán.
Brazsil Dávid elmondta, hogy a tanács kiemelt feladatának tekinti a magyar borok népszerűsítését, különösen a visegrádi együttműködés országaiban, ennek következő állomásként pedig csaknem 30 hazai borászat mutatkozik be a lengyel fővárosban.
A szakmai kiállítás kísérő programjaként megvalósuló mesterkurzusokon lengyel borszakértők válogatott magyar borokat mutatnak be. A lengyel borízlésnek megfelelően összeválogatott borokat több kategóriában ismertetik, a poharakba először könnyed, gyümölcsös, fehér borok kerülnek, amelyek egyedülálló ízvilágot képviselnek a nemzetközi piacon - fogalmazott.
Emellett a kékfrankosok világába is elkalauzolják a borszakértőket, kereskedőket és szakújságírókat, akik az előadások során a magyar borvidékeket is megismerik majd - fűzte hozzá Brazsil Dávid.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat
2025. Június 21. 09:09, szombat | Belföld
Illegális bevándorlás - Bakondi György: a közel-keleti háború a migráció egy új dimenzióját eredményezte
A közel-keleti háborús helyzet a migráció egy új dimenzióját eredményezte, fennáll a veszélye, hogy jelentősen növekedni fog az illegális migránsok száma a balkáni útvonalon
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében