Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2013. Április 15. 15:16, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik pert indít az uniós pályázatokon nyertes cégek tulajdonosai miatt

A Jobbik pert indít az uniós pályázatokon nyertes cégek tulajdonosai miatt

A Jobbik közérdekű adatigénylési pert indít annak érdekében, hogy kiderüljön, kik a tulajdonosai azoknak a külföldön bejegyzett cégeknek, amelyek állami támogatást nyertek a magyarországi uniós pályázatokon - jelentette be hétfői, parlamenti sajtótájékoztatóján Szilágyi György.

A politikus emlékeztetett arra, hogy Volner János képviselőtársával korábban írásbeli kérdést intéztek Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszterhez. Ebben 74 olyan cégről érdeklődtek, amelynek tulajdonosai között külföldön, gyakran "egzotikus adóparadicsomokban" bejegyzett vállalkozások állnak és azt akarták megtudni, hogy azok tavaly január elsejétől ténylegesen milyen kifizetésekhez juthattak hozzá. Egyúttal arra is rákérdeztek, hogy milyen tulajdonosi struktúrájú szervezetek részesülnek az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyarország költségvetése által közösen biztosított forrásokból.
Szilágyi György a miniszteri válaszból azt szűrte le: az európai uniós források pályáztatásánál és kifizetésénél a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a közreműködő intézmények nem vizsgálják a pályázók átláthatóságát és tulajdonosi körét.
A képviselő közölte: Volner János képviselőtársával eddig öt ízben fordultak Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszterhez, de ő "egyetlen esetben sem jelölte meg" a pályázatokon nyertes cégek tényleges tulajdonosi körét. Ennek két oka lehet, vagy nem ismeri azokat vagy nem akarja elárulni - jelentette ki.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld

Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében

Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket