Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2021. Május 14. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A hétvégén is borúsabb idő várható

A hétvégén is borúsabb idő várható

Jellemzően a hétvégén is borúsabb, csapadékosabb lesz az időjárás. Egyelőre nem tér vissza a héten tapasztalt nyárias meleg, 20 Celsius-fok körüli maximumok várhatók

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, várhatóan a Dél-Dunántúlon süt ki néhány órára a nap. Kezdetben többfelé, majd egyre inkább keleten, északkeleten várható eső, emellett a Dél-Dunántúlon délután helyenként záporok, zivatarok alakulnak ki. A szél időnként megélénkül, néhol meg is erősödik. A leghidegebb órákban 7-13 fok lesz. Napközben 16-22 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a több-kevesebb - jobbára szűrt - napsütés mellett szórványosan várható zápor, zivatar. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, zivatar környezetében erősödhet meg a szél. A minimumhőmérséklet 6-11, a maximumhőmérséklet 18-23 fok között valószínű.

Vasárnap kezdetben több helyen várható eső, zápor, elszórtan zivatar. Délután már csak a Dunától keletre valószínű csapadék, de ott is egyre kevesebb helyen. Sokfelé élénk, helyenként erős, zivatar térségében akár viharos lesz a szél. A hajnali 9-14 fokról 17-22 fokig emelkedik a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: borús, idő, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.