Hírek
2011. Július 20. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
A háziorvosok már nem adhatják

Nem adhatnak ki több mozgáskorlátozott parkolási igazolványhoz szükséges igazolást a háziorvosok – tudta meg az InfoRádió.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének irodavezetője elmondta: a szigorodó szabályok értelmében ezt a jogkört a jövőben várhatóan a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal illetékes orvosi bizottsága gyakorolja majd. Országosan körülbelül 230 ezer parkolási engedély van forgalomban. Erre a vakok és gyengén látók, az autista, értelmileg sérült személyek is jogosultak. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.