Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2018. Február 10. 12:13, szombat | Életmód
Forrás: mti

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást és biztonságot ad - mondta Gájer László, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseki titkára szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az érseki titkár a műsorban emlékeztetett, vasárnap kezdődik a házasság hete; országszerte és a határon túl több mint 300 programmal irányítják rá a figyelmet a házasság, a család fontosságára.

Elmondta azt is, a statisztikák szerint folyamatosan nő a házasságkötések száma Magyarországon, ugyanakkor sok kapcsolat tönkremegy. A házasság hete programsorozat alatt a rosszul sikerült hazaságokkal is foglalkozni kell - fűzte hozzá.

"A lelki gondozásnak, a házaspárokkal való foglalkozásnak van egy olyan vetülete is, hogy tovább kell azokat segítenünk, akik megbicsaklottak" - fogalmazott Gájer László.

Címkék: házasság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Életmód

Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 30. 09:54, kedd | Életmód

A háziállatok védelmére hívják fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok idején az állatvédők

A háziállatok védelmére hívja fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok és petárdázások idején az Orpheus Állatvédő Egyesület és a Rex Alapítvány.