Hírek
2020. Október 05. 07:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán
A nyolc helyszínen tartott elővágták győztesei, 72 lovas vesz részt a hétvégi 13. Nemzeti Vágtán a budapesti Hősök terén - közölte Székely Tibor vágtafőkapitány vasárnap reggel az M1 csatornán.
Hozzátette: az eseményt idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg, de a Duna csatorna élőben közvetíti majd a versenyeket.
Idén a járvány miatt valószínűleg elmarad a nemzetközi futam, amelyre az előző években az Egyesült Államoktól Katarig érkeztek versenyzők - tudatta a vágtafőkapitány.
Mint mondta, a nézők a vágta mellett magasugrató és kishuszárversenyeket is láthatnak, emellett a rendezvény részeként az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idéző csatajeleneteket tekinthetnek meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
