Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2011. November 08. 14:18, kedd | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

10-15 százalékos halláskárosodás Balzsaynál

10-15 százalékos halláskárosodás Balzsaynál

Még augusztusi mérkőzését követően maradandó halláskárosodást szenvedett Balzsay Károly, a Boksz Világszövetség (WBA) nagyközépsúlyú világbajnoka – írta keddi számában a Blikk.

A napilapnak a 32 éves Balzsay elmondta, hogy az ukrán Sztaniszlav Kastanov elleni győztes címmérkőzése második menetében ellenfele úgy eltalálta jobb fülét, hogy beszakadt a dobhártyája. „A dobhártyagondomat orvosolták, de közben kiderült, hogy egyéb sérülés is érte a belső fülemet – nyilatkozta az Universum bokszolója. – Az úgynevezett csigában elhelyezkedő mikroszkopikus szőrsejtek is károsodtak, ami viszont már annyira mélyen van, hogy a doktorok nem tudnak mit kezdeni vele. Tíz-tizenöt százalékos a halláskárosodás a jobb fülemben, és az állandó sípoló hang is megmaradt, úgy néz ki, hogy most már tartósan.”

Balzsay várhatóan jövő tavasszal védheti meg világbajnoki címét, a tervek szerint klubtársa, Dimitri Sartison lehet az ellenfele.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 08:00, szerda | Sport

Vb-2026 - A nyolcaddöntőbe jutásért: Franciaország-Svédország 3-0

A francia válogatott könnyedén, 3-0-ra verte a svéd csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett New York-i mérkőzésén.

2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport

Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe

A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap